Poprzedni
Następny

Gościniec i Restauracja w Górach Kaczawskich

Chrośnica to malownicza wieś, położona w sercu Gór Kaczawskich, w przepięknej i majestatycznej Krainie Wygasłych Wulkanów. To tu odkryjecie Państwo magię gościńca i restauracji Nowa Prowansja. Restauracja otwarta jest na gości indywidualnych, oraz na imprezy okolicznościowe. W karcie znajdziecie Państwo wiele tradycji i regionalnych smaków w nowatorskiej odsłonie szefa kuchni. Polecamy nasze autorskie wyroby: tradycyjne peklowane i wędzone mięso, a także domowy chleb. W swojej ofercie posiadamy salę weselną, malowniczy ogród idealny do imprez plenerowych, gościniec z 10 pokojami (2-4 osobowymi), a także salę konferencyjną i miejsca stworzone z myślą o dzieciach m.in. salę zabaw i zewnętrzny plac zabaw.

Jakie historie skrywa nasz budynek? Na pewno wiele pięknych i wzruszających chwil, bowiem to poniemiecki dom z 1859 roku. Nowa Prowansja ma stare fundamenty, które udało się nam ocalić od zapomnienia. Choć odnowiliśmy mury i zadbaliśmy o komfort naszych Gości, to nadal najważniejsze dla nas jest piękno tradycji. Dlatego, jako właściciele mamy jedno, wielkie marzenie, aby dalsza historia tego miejsca tworzyła się z Państwa udziałem.

Serdecznie zapraszamy – Aleksandra i Marcin Rorat

sauna-noca-ok1200d

Ruskie Banie

Dbając o odpoczynek i dobre samopoczucie naszych gości, do oferty wprowadziliśmy ogrodowe sauny, które mieszczą łącznie do 16 osób. Seans w saunie odpręża ciało i koi nerwy, wzmacnia odporność organizmu, a także pozytywnie wpływa na układ krążenia i układ oddechowy. Ruska bania, jest idealnym miejscem do spędzania czasu w towarzystwie rodziny i znajomych. Przeszklone ściany, dają panoramiczny widok na ogród, który wieczorową porą jest zjawiskowo oświetlony.

chata-grilowa-1

Chata grillowa

Chata Grillowa to idealne miejsce do zorganizowania poprawin, spotkań towarzyskich i imprez okolicznościowych. Chata stanowi centralny punkt w ogrodzie, a jednocześnie daje gościom możliwość spędzenia czasu w swoim gronie, z dala od innych gości. Chata Grillowa jest dostępna w okresie letnim i zimowym. Szczególnie zapraszamy na organizowane przez nas kuligi, które kończą się wielkim grillowaniem.

DSC_4405-1-1

Łuk ślubny

Z myślą o Nowożeńcach w ogrodzie stworzyliśmy romantyczny zakątek. Idealny na organizację wymarzonej uroczystości śłubnej w najpiękniejszym miejscu w Górach Kaczawskich. Łuk Ślubny stanowi przepiękne tło, zarówno podczas ceremonii ślubnej, jak i sesji zdjęciowej. Daje możliwość wielu aranżacji przy użyciu kwiatów i dodatków. W ogrodzie otaczającym to miejsce, zaprojektowano wodne kaskady, strumyk, kładki, liczne nasadzenia, miejsca do wypoczynku i rekreacji gości.

wedziarnia3

Własna wędzarnia

Wprawne oko gościa, dostrzeże w naszym ogrodzie wędzarnie. Jest to miejsce, w którym powstają nasze autorskie ryby i wędliny. Zanim trafią do wędzarni, są marynowane i peklowane. Mięso i ryby doprawiamy naturalnym zestawem przypraw, skomponowanym przez naszego szefa kuchni. Zapraszamy na świeżo wędzone dzwonki karpia odymione buczyną lub peklowaną tradycyjnie szynkę. Nieopodal wędzarni przygotowaliśmy miejsce na ognisko.

chlebek

Piec chlebowy

Piec chlebowy to spełnienie marzeń właścicieli. Kto z nas nie lubi zapachu i smaku świeżego, jeszcze ciepłego chleba? Chleb to dom, to smak dzieciństwa i symbol tradycji. Chlebem z naszego pieca witamy nowożeńców i życzymy, by tego chleba w życiu im nie zabrakło. Wypiekamy go na własnym wieloletnim i naturalnym zakwasie, według receptury babci szefa kuchni. Dbamy o jakość produktów, w szczególności mąki, która trafia do nas z lokalnego młyna.

IMG_4072

Sala Weselna

Sala weselna została zaprojektowana tak, aby w komfortowy i wygodny sposób przyjąć maksymalną ilość osób. Układ okrągłych stołów, jak i oświetlenie może być w dowolny sposób dostosowane do wizji Młodej Pary. Sala posiada klimatyzację, zaprojektowane miejsce dla muzyków, a także rzutnik i ekran. Do wyłącznego użytku gości weselnych przygotowane jest zaplecze sanitarne, przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Bezpośrednio z sali można wyjść na ogród, gdzie gości witają wodne kaskady.

Working together. Group of young modern people in smart casual wear discussing business and smiling while sitting in the creative office

Sala konferencyjna

Posiadamy multimedialną salę konferencyjną, w której istnieje możliwość przeprowadzania szkoleń, kursów i spotkań dla 50-70 osób. Sala wyposażona jest w projektor do prezentacji, system nagłośnieniowy i wskaźniki multimedialne. Dla komfortu użytkowników dostępna jest klimatyzacja. Okna zaciemniają rolety, a przy sali są odrębne toalety. Istnieje możliwość indywidualnego ustawienia stolików i krzeseł, według wizji prowadzących. Zapewniamy catering w restauracji lub wydzielonej części sali konferencyjnej.

ds

Restauracja

Jedną z naszych priorytetowych zasad, jest dbałość o jakość produktów i dań, które przygotowujemy. W karcie znajdziecie Państwo wiele tradycji i regionalnych smaków w nowatorskiej odsłonie szefa kuchni. Nasze dania tworzymy od podstaw dbając o każdy szczegół smakowy, jak i wizualny. Gościniec, sala weselna i restauracja działają niezależnie i nawet w dniach weselnych restauracja przyjmuje indywidualnych gości.

bigstock-Kids-Run-With-Kite-54735392

dla najmłodszych

Z wielką przyjemnością witamy najmłodszych gości, dla których stworzyliśmy specjalne menu. W karcie znajdują się między innymi uwielbiane przez maluchy zupy, czyli rosół i pomidorowa ze swojskim makaronem, a także popcorn z filetu drobiowego i frytki z batatów. Dla dzieci przygotowaliśmy wewnętrzną sale zabaw. W ogrodzie do dyspozycji najmłodszych udostępniony jest plac zabaw, który wyposażyliśmy w wiele ciekawych budowli i sprzętów.