Witaj w
Nowej Prowansji
Zapraszamy do Restauracji
W sercu
Gór Kaczawskich

Restauracja
okolice Jeleniej Góry

Restauracja w Krainie Wygasłych Wulkanów – prawda, że brzmi ciekawie? Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej Restauracji zlokalizowanej w sercu Góry Kaczawskich, w miejscowości Chrośnica niedaleko Jeleniej Góry.

Do Państwa dyspozycji oferujemy salę restauracyjną, salę weselną, salę kominkową, stoliki w ogrodzie oraz chatę grillową. W karcie menu znajdziecie Państwo wiele pozycji inspirowanych tradycją i naszym regionem. Ponadto staramy się by serwowane przez nas smaki, były dla Państwa nowym odkryciem.

Kuchnia regionalna rządzi się swoimi regułami, dlatego przeważa u nas menu sezonowe. Pozwala ono cieszyć się najwyższej jakości produktami i bogactwem ich smaków w określonych porach roku.

Soczysty łosoś z grilla na chrupiącej sałacie
Kartofle z kwaśnym mlekiem
Pierogi podawane inaczej
Leczo z nutą chili
Poprzedni
Następny
Soczysty łosoś z grilla na chrupiącej sałacie
Kartofle z kwaśnym mlekiem
Poprzedni
Następny

Menu

Wierzymy w motto dobre bo polskie, tak więc zapraszamy do Nowej Prowansji na „Polskę na talerzu” w nowoczesnym wydaniu.

Świąteczny Catering

Przyjmujemy zapisy na pyszne, świąteczne zestawy! Teraz każdy z Was może mieć na swoim stole smaki z Chrośnicy! Zamówienia przyjmujemy do 19 grudnia 2022r. Możliwy dowóz za dodatkową opłatą.

Zamówienia można składać:
☎️  telefonicznie +48 75 611 88 88
💌  e-mail: recepcja@nowaprowansja.eu
🗒 poprzez formularz zamówieniowy

Lokalni dostawcy

Prowadzimy Restaurację w Górach Kaczawskich niedaleko Jeleniej Góry. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ nasza kuchnia opiera się na lokalnych dostawcach. Ryby z podgórskich stawów, mięso, sery, drób i króliki pochodzące z pobliskich ekologicznych gospodarstw, miód z sudeckich pasiek, mąki i kasze z lokalnych młynów. Tutejsza okolica hojnie obdarza nas w zdrowe produkty. Dlatego cenimy współpracę z lokalnymi dostawcami i tylko na sprawdzonych produktach przygotowujemy przepyszne i zdrowe jedzenie.

Restauracja

Jedną z naszych priorytetowych zasad, jest dbałość o jakość produktów i dań, które przygotowujemy. W karcie znajdziecie Państwo wiele tradycji i regionalnych smaków w nowatorskiej odsłonie szefa kuchni. Nasze dania tworzymy od podstaw dbając o każdy szczegół smakowy, jak i wizualny. Gościniec, sala weselna i restauracja działają niezależnie i nawet w dniach weselnych restauracja przyjmuje indywidualnych gości.

Chata grillowa

Chata Grillowa to idealne miejsce do zorganizowania poprawin, spotkań towarzyskich i imprez okolicznościowych. Chata stanowi centralny punkt w ogrodzie, a jednocześnie daje gościom możliwość spędzenia czasu w swoim gronie, z dala od innych gości. Chata Grillowa jest dostępna w okresie letnim i zimowym. Szczególnie zapraszamy na organizowane przez nas kuligi, które kończą się wielkim grillowaniem.

Własna wędzarnia

Wprawne oko gościa, dostrzeże w naszym ogrodzie wędzarnie. Jest to miejsce, w którym powstają nasze autorskie ryby i wędliny. Zanim trafią do wędzarni, są marynowane i peklowane. Mięso i ryby doprawiamy naturalnym zestawem przypraw, skomponowanym przez naszego szefa kuchni. Zapraszamy na świeżo wędzone dzwonki karpia odymione buczyną lub peklowaną tradycyjnie szynkę. Nieopodal wędzarni przygotowaliśmy miejsce na ognisko.

Piec chlebowy

Piec chlebowy to spełnienie marzeń właścicieli. Kto z nas nie lubi zapachu i smaku świeżego, jeszcze ciepłego pieczywa? Chleb to dom, to smak dzieciństwa i symbol tradycji. Chlebem z naszego pieca witamy nowożeńców i życzymy, by tego chleba w życiu im nie zabrakło. Wypiekamy go na własnym wieloletnim i naturalnym zakwasie, według receptury babci szefa kuchni. Dbamy o jakość produktów, w szczególności mąki, która trafia do nas z lokalnego młyna.

Zarezerwuj stolik telefonicznie:

+48 75 611 88 88